logo
پر بازدید ترین عناوین تالار از ابتدا: مطالب زیبا با آیات (تعداد مشاهده:170727)    ایه 59 سوره احزاب(حجاب):زنان مسلمان،جلباب(روپوش) رابه بدن خود نزدیک کنند تا مورد اذیت قرار نگیرند (تعداد مشاهده:133447)    آیا زنان کفار که به اسارت مسلمانان در می آیند بر مسلمانان حلال میشوند و زناشویی با آنها اشکال ندارد (تعداد مشاهده:123382)    اوقات نماز های یومیه در قران (تعداد مشاهده:89863)      پر بازدید ترین عناوین سه ماه گذشته: آيا كشف حجاب،مجازات شلاق دارد؟ قواعدفقهی تعیین جرم و مجازات و تعزیزات چيست؟    آيا توصيفاتي كه در آيات مختلف قران براي نعمات بهشت شده است، تمثيل است يا وافعي؟    مشخصات حكومت صالح و ناصالح در قران : حكومت فرعوني چه ويژگيهايي دارد؟    عذاب و مغفرت خدا مشمول قانون عام است و منحصر به گروه خاصي نيست.       آخرین رویداد تالار: قران پویان 14 ساله شد : خلاصه اماری 13 سال فعالیت تالار گفتگوهای قران پویان      

توجه

Icon
Error

عنوان جدید ارسال پاسخ
admin Offline
#1 ارسال شده : 1396/04/21 09:34:51 ق.ظ
نقل قول
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member

9 تشکر دریافتی در 9 ارسال
نظرات مثبت و اميدواركننده قران اموزان شركت كننده در دوره هاي روش فهم بهتر قران كريم
با سلام به قرآن دوستان عزيز

پس از برگزاري نخستين جلسه دوره آموزشي "روش مطالعه و فهم بهتر قرآن "،
از دوستاني كه در كلاس شركت كرده بودند ،نظرخواهي شد.

ضمن تشكر از عزيزان حاضر در دوره،

ان شالله تا پايان كلاس ها بتوانيم با تحقق اهداف دوره،رضايت خاطر عزيزان را حفظ نماييم.

👈بخشي از نظرات قرآن آموزان عزيز پيرامون نخستين جلسه كلاس آموزشي

✅ عالی بود از نظر من . خیلی مفید و به نظرم برای همه جذاب بود

✅✅سلام وسپاس اززحمات شما. الحمدلله همه سخنان شما عالی بود ان شاالله ماهم بتوانیم درکنار شمابهترقرآن رادرک کنیم وبفهمیم

✅✅✅با تشکر از زحمات بی دریغ شما برای اقدام خداپسندانه تان در فهم بیشتر قرآن .جلسه اول برای شخص بنده مفید و موثر و جالب بود

✅✅✅✅-سلام واقعا خسته نباشید بسیار عالی بود و یادآوری خوبی بود از بخشی از دروس دانشگاهی..
آیاتی که در لابلای صحبتهایتان استفاده کردید بسیار پرمعنا بودند و من بهره بردم

كلمات كليدي:دوره اموزش روش فهم تدبر قران

ویرایش بوسیله کاربر 1397/06/19 02:12:30 ب.ظ  | دلیل ویرایش: edit

admin1 Offline
#2 ارسال شده : 1396/04/29 05:25:05 ب.ظ
نقل قول
admin1

رتبه: Advanced Member

گروه ها: member, Administrators

8 تشکر دریافتی در 7 ارسال
👈بخشي از نظرات قرآن آموزان عزيزي كه در جلسه دوم كلاس آموزشي به جمع دوستان ملحق شدند:

✅مبحث بسیار کاربردی و جالب و بسیار بسیار مفید است؛امیدوارم توفیق شرکت در همه کلاسها راپیدا کنم و عامل باشم

✅✅كلاس خوب وپرباري است كلاس هاي قرآن عموما آموزش روخواني وقرائت ونهايتا تفسير آياتي چند است اما عنايت به قرآن با شيوه تدبر در كمتر كلاسي مطرح هست ومن از اين بابت شاكر خدا هستم كه در آن شرف حضور يافته ام.

✅✅✅عرض سلام و تشکر از برپایی کلاس آموزشی حضوری روش مطالعه و فهم بهتر قرآن . پیشنهاد می شود که ان شاالله در هر جلسه حداقل 30 دقیقه تمرین عملی تدبر در قران انجام شود

✅✅✅✅الحمدلله همه چی خوب بود،ان شاءالله بتونم از این موقعتي که فراهم شده بهرمند شوم.

https://t.me/tadabbor_quranpuyan

ویرایش بوسیله کاربر 1396/08/02 11:24:53 ق.ظ  | دلیل ویرایش: edit

مدیر تالار
admin Offline
#3 ارسال شده : 1396/06/14 11:48:41 ق.ظ
نقل قول
admin

به نام خدا

به لطف خداوند كلاسهاي سطح يك دوره اموزشي حضوري "روش مطالعه و فهم بهتر قران "كه از 18 تيرمماه شروع شده بود

به پايان رسيد ودر تاريخ 12 شهريور ماه نيز امتحان پايان دوره برگزار گرديد.

نظر تعدادي از قرآن آموزان عزيز در پايان اين دوره بشرح زير بود:

1-باتشکروسپاس اززحمات شمابزرگواران بخاطر برگزاری این کلاسها
ازاینکه دراین کلاس شرکت کردم بسیار راضی هستم وخدارا شکر میکنم

2-خدا قوت🌴 ،از زحمات شما بزرگواران برای برگزاری کلاس و آموزش تدبر در قرآن سپاسگزارم 🙏🙏

از اینکه در این کلاس شرکت کردم و با روش نوینی در زمینه فهم قرآن آشنا شدم بسیار راضی و خدا را شاکرم ،،الحمدلله،،

3-سلام خسته نباشید وتشکر از زحماتی که در طول دوره کشیدید
هرچند نتونستم کامل حضوری شرکت کنم ولی از فایل های صوتی جلسات تونستم استفاده کنم

4-سلام خیلی ممنون واقعا خوشحالم که حداقل یک سوره رو با دو ماه کار تدریجی اونهم با کلی راهنمایی های ارزنده شما که صمیمانه ازتون سپاسگذارم تونستم تمام کنم و این رو مدیون راهنماییها و زحمات شما و جناب آقای استاد گنجه ای میدانم امیدوارم همیشه سلامت و پیروز باشید

نسبت به قبل فهم قرآن برام بهتر شده خیلی ممنون از راهنماییتان خدا به شما خیر و سلامتی و توفیق بدهد که در راه قرآن قدم برمیدارید

اگر خدا بخواهد امیدوارم یک روز برسد که بتوانم کل قرآن را مطالعه کنم

5-با عرض سلام و ارادت در این دوره نسبتاً کوتاه مدت با شیوه ای از تدبر قرآن مجید آشنا شدم که جسارت فهم و تفسیر در سطح عامه را به مدبر می داد

6-با سلام و عرض ادب خدمت استاد فرهنگ و استاد گنجه ای
با پایان یافتن این دوره ، از اینکه در این دوره توانستم با روشی نو در زمینه فهم و تدبر قران آشنا شوم یا حداقل جرأت اینکار پیدا کردم ،بسیارممنونم و از راهنماییهای دلسوزانه و مشفقانه تان صمیمانه تشکر می کنم ،توفیقات روز افزونتان را از خداوند خواستارم .

7- با عرض سلام و ارادت و تشکر از جنابعالی و جناب آقای گنجه ای اساتید محترم
به لحاظ اداره بسیار عالی کلاس حضوری روش مطالعه و فهم بهتر قرآن به پیوست فایل تدبر سوره ..که تکلیف این جانب بود جهت استحضار ارسال می گردد.
در پایان از همه کسانیکه در برگزاری این کلاس تشریک مساعی نمودند نیز تشکر می نمایم

ویرایش بوسیله کاربر 1396/07/04 04:02:31 ب.ظ  | دلیل ویرایش: edit

admin Offline
#4 ارسال شده : 1396/07/02 11:38:53 ق.ظ
نقل قول
admin

نظرات تعدادي از قرآن آموزان شركت كننده در دوره مجازي روش مطالعه و فهم بهتر قران كريم:

1-ممنونتان هستم .باکمال احترام تلمذ میکنم در حضورتان

لحن صمیمی و دور از تظاهر استاد گنجه ای نشان از صفای باطنی او دارد .

احساس یسیار خوبی دارم.این تابستان برای من بسیار پر برکت و ماندگار بود .

آشنایی با روش تدبر در قران و اینکه ما مردم عادی وظیفه داریم تدبر کنیم و ایتکه ما تاکنون این مطالب را نشنیده بودیم. تدبر، در واقع کتاب اسمانی ما را از دور دست ها آورده و قابل دسترسی برای ما کرده

حالا دیگه بعد از عمری قران خواندن فهمیدیم که باید بدانیم محتوای کلی یا درس سوره چیست؟ بعدهم سوره را تقطیع کنیم.

2-با عرض سلام وادب خدمت استادان محترم اقای گنجه ای واقای فرهنگ بسیار ممنون از زحمات شما

سالها ارزوی یاد گیری تدبر قران را داشتم ولی موفق نمی شدم. واقعا خیلی عالی است

3-سلام استاد
ممنون که این دوره رو به صورت مجازی برگزار کردید و آن شالله ما هم بتونیم ازش استفاده کامل ببریم و از زحمتهایی که کشیده شده استفاده کنید

4-دوره آموزشی خوبه ، برای من این روش خیلی نگاه جدید و جالبی هست ،خیلی دوست دارم باهاش همراه بشم و واقعا راه بیفتم.
ایده آقای گنجه ای واقعا جالب بوده.

5-سلام تشکر از شما در امكان دانلود فيلم هاي جلسات دوره حضوري . فيلم ها کمک بیشتری در به خاطر سپردن مطالب داره واحساس حضور در کلاس راالقا می کنه

همانطور که راهنمایی فرمودید حین گوش دادن نت برداری هم انجام میدم که مجدد در به خاطر سپردن کمک می کنه

فراز بندی سوره انتخابی را هم ارسال کردم ان شاالله درست فهمیده باشم

واقعا شیوه جالبی بود این فراز بندی

ویرایش بوسیله کاربر 1396/07/17 11:43:32 ق.ظ  | دلیل ویرایش: edit

admin Offline
#5 ارسال شده : 1396/08/07 10:26:20 ق.ظ
نقل قول
admin

نظرات بسيار مثبت و اميدوار كننده تعدادي از قرآن آموزان نخستين دوره مجازي آموزش روش مطالعه و فهم قرآن

1-سلام ،
بنده هم به نوبه خودم از اساتید ارجمند ، جناب آقای گنجه ای و جناب آقای مهندس فرهنگ کمال تشکر را دارم
حسن نیت این بزرگواران واقعا قابل تقدیر است.
پاداش این اعمال خدا پسندانه تنها با خداوند قادر است.

2-سلام
اصلا باورم نمیشه این حجم از درس را در دوماه آموزش دیدیم .
به معجزه بیشتر شبیه است .

""ونزعنا مافی صدورهم من غل ""
""جنات عدن مفتحه لهم الابواب ""

مصداق پیدا می کنند آیات خداوند
صدق الله العلی العظیم

3-سلام استادان ازجمند زحماتتان نزد حق تعالی مقبول قدماهایتان ثابت ومستدام راهتان پر رهرو وجود شما برای ما هدیه ی ناب قرانی هست دعا گویتان هستیم اجرکم عندالله

4-سلام استاد بزرگوار
با همه بلندی مقامتان، قدردان زحمات همیشگی تان هستیم و دعا می کنیم آنچه را که ما از جبرانش عاجزیم و در ظرف زمان و مکان نمی گنجد، قادر مطلق در هر دو جهان برایتان جبران فرماید.
مولا علی یارتان.

5-سلام بسیار سپاسگزارم که در این مدت زحمات فراوان کشیدین این بهترین دوره قرآنی و بهترین تجربه زندگی من بود
پرودگار عاقبت بخیر و عطای نیکو به شما بزرگواران در دو عالم عطا فرماید

6-سلام عرض مي كنم خدمت اساتيد گرامي
من هم از برگزاري اين دوره بسيار متشكرم و از اينكه درب هايي با نگاهي نو براي درك قرآن مجيد به رويمان باز كردين ممنونم و از اين دوره خيلي استفاده كردم

سعي دارم با مطالعه تفسير سخن نو و ايده هاي جالب استاد گنجه اي بيشتر آشنا بشم
انشاءالله خداوند به شما توفيق روز افزون دهد

7-سلام

همیشه موقعی که قران رامطالعه میکردم ومعانی رادنبال میکردم احساس فهم پراکنده واینکه نتیجه کلی واقعا چه بود؟ را داشتم
که البته باخواندن تفاسیر کانال قران پویان واین خلاصه وفرازبندی درانتهای سوره ها واقعا برایم جالب ولذتبخش بود چون انسجام وهدفمندی سوره ها رابهتر متوجه میشدم

وشکرخدا با اموزش دوره تدبر روش این طبقه بندی یا فراز بندی را از اساتید محترم اموختم وامید دارم که به لطف الهی بتوانم روش جدید برای خواندن وفهم قران را بکارگیرم وان شالله به نتایج واموزه های بسیاری برسم

8-عرض سلام خدمت اساتید محترم جناب اقای گنجه ای وجناب اقای فرهنگ .

در مورد دوره اموزشی تدبر در قران باید بگم برای من به شخصه خیلی تجربه ارزشمندی شد ان شاالله بتونم پیگرانه ادمه بدم همیشه موقع تلاوت سوره واسم سوال بود چرا اینقدر مطالب پراکنده هست به قول معروف از این شاخه به اون شاخه شده متاسفانه راه برقراری ارتباط بین مطالب را بلد نبودم واین دلسرد کننده بود

ولی اکنون با شیوه اموزشی این دوره وتمرینهای انجام داده خودم ودیگر هم دوره ایها وراهنمایی اساتید وپشتیبان گروه تونستم تا حدود قابل رضایت خودم راه های ارتباط دهی ایات یک سوره وبرداشت پیام سوره قدم بردارم خیلی روش ساده ودر عین حال موثری بود وجذاب

د ر حدی که تا فرصتی در مشلغه های روزانه پیدا می کنم میرم سراغ سوره های جز 29 و30 وشروع می کنم به فراز بندی ویافتن درب فرازها ودر فرصتهای بعدی به ارتباط یابی بین فرازها جهت دست یابی به پیام سوره ،انقدر این کار شیرین وجذاب هست که امیدوارم بتوانم با همین روش به سراغ سوره های بلندتر بروم ودر جاهایی که به دشواری درک مطالب ایات برخورد می کنم به سراغ درس سورهای استاد گنجه ای میرم وبا مرور درس سوره مجدد فرازها را باز سازی می کنم ومشکل حل میشه از زحمات همه بزرگواران متشکرم اجرتان با قران راهتان پررهرو

9-
خداوند را بسی شاکرم، آفریدگاری که درهای علم را بر ما گشود و عمری و فرصتی عطا فرمود تا بدان، بنده ضعیف خویش را در طریق علم و معرفت بیازماید.

خداوند را بسی شاکرم که با گذراندن دوره بسیار عالی "تدبر در قرآن" و پیمودن این راه با حضور اساتید بزرگوار جناب آقای گنجه ای و استاد فرهنگ گامی هرچند کوتاه برای درک بهتر آیات الهی بردارم.

روش درک و فهم بهتر آیات یک نگاهی نو بود که شیرینی و لذت آن را با تمام وجود احساس کردم و امیدوارم بتوانم با خواست پروردگار و همیاری استاتید در جهت تکمیل آموزش قدم بردارم.

سپاس بی کران از اساتید محترم که بدون هیچ چشم داشتی در این راه همراه و همیار بودند و وجودشان هدیه ی ناب قرآنی بود.

این بنده چه داند که چه می باید جست
داننده تویی هر آنچه دانی آن ده

خداوند خیر عطا فرماید.
☘️☘️☘️☘️☘️

10-به نام خدا
با تشکر از مجریان دوره جناب آقای مهندس فرهنگ و جناب آقای مهندس گنجه ای و آرزوی توفیق روزافزون برای ایشان

دوره مجازی روش تدبر در قرآن دوره ای بسیار جالب و مفید بود چرا که نگاه تازه و نو آورانه ای به کلام خدا داشت و این اعتماد به نفس رو به ما داد که ما هم می توانیم با مقداری مطالعه ، تفکر و سعی و تلاش با قرآن ارتباط برقرار کرده و فرامین آن را درک و در زندگی به کار ببندیم.

همیشه برای ما این باور رو ایجاد کرده بودن که فهم قرآن فقط مخصوص یک گروه خاص هست و همه قدرت تدبر در قرآن رو ندارند که الحمدلله با آموزش هایی که در این دوره دیدیم خط بطلان برتمام آن باورها کشیده شد.

11-سلام جناب استاد وقت بخير باتشكر از راهنمايي هاي جنابعالي .بنده كلاس هاي تفسير قران سركارخانم .. رو كه درهمسايگي ماتشكيل مي گردد شركت مي كنم ازتفاسيرموجودوبيشتر الميزان استفاده مي كنن

اما جذابيت كلاس شما رو براي من نداره براي ايجاد انگيزه جلسات درس شما رو مي بينم تا رغبتم سرجاش باشه.

فايلهاي جلسات ،عالي بودن خيلي راضي بودم واستفاده كردم دوست داشتم دركلاس ها حضورداشتم

خيلي ممنون از راهنمايي هاي جنابعالي

ویرایش بوسیله کاربر 1396/08/15 01:55:23 ب.ظ  | دلیل ویرایش: edit

admin Offline
#6 ارسال شده : 1396/11/22 09:40:03 ق.ظ
نقل قول
admin

نظرات قرآن آموزان دوره دوم مجازی روش مطالعه و فهم بهر قران کریم

به لطف دومین دوره روش مطالعه و فهم بهر قران کریم که ازآذرماه سال جاری آغاز شده بود،پس از هشت هفته به پایان رسید و در هفته گذشته نیز امتحان پایان دوره بصورت مجازی برگزار گردید.

نظرات تعدادی از قرآن آموزان این دوره را باستحضار مخاطبان گرامی میرساند:

1-با عرض سلام راستش اول که می خواستم ثبت نام کنم شک داشتم این کار سرانجام داره یا نه درطول دوره با پیگیریهای شما وخانم محمدی گام به گام اومدم تا اینکه امروز حتی به تنهایی می تونم تدبر کنم اما هنوز کار داره تا ما تخصصی بشیم
ممنو نم از اینکه روش جدیدی اموختم

2-با سلام وسپاس بی پایان از شما ودست اندرکاران این کار خدا پسندانه که دید تازه ای در نگاه به قران وروشن شدن ذهن افراد برای فهم قران
دادید.

من به همه دوستان وهمکاران وفرزندانم توصیه کردم برا ی شرکت در این برنامه چون خودم خیلی علاقه مند هستم
وامیدوارم
مشکلات وگرفتاریها اجازه استفاده هر چه بیشتر وبهتر را بمن بدهد
از خدای مهربا ن توفیق هر چه بیشتر همگان را خواستارم

3-خواسته بودید از دوره بگوییم و نظر دهیم، من حتما سر فرصت و با دقت تمرین ها را انجام خواهم داد و دوباره در این دوره ثبت نام خواهم کرد تا بتوانم از خواندن سوره ها هم لذت ببرم هم درک و فهم بهتری داشته باشم، باز هم از اینکه همراه خوبی نبودم ببخشید. به خداوند بزرگ می سپارمتان و از اینکه دریچه ای تازه را برایم باز کردید، یک دنیا تشکر می کنم.

4-با سلام وتشکر از زحمات آقای فرهنگ وخانم محمدی توضیحات بسیار عالی و جذاب بود . این دوره رو به دوستان علاقمند معرفی میکنم

5-سوالات خواسته بشرح ذيل ايفاد مي گردد

1- نقاط قوت دوره از نظر شما چه بود؟ سعه صدر اساتيد در توجيه مطلب و ارايه فايل ها يا منابع مرجع در سايت و در گروه

2- نقاط ضعف دوره،از نظر شما چه بود؟ در نيل به اهداف دوره نقطه ضعفي نداشت

3- پيشنهاد گنجاندن يا حذف چه سرفصلهايي را به دوره داريد؟ بدست آوردن دستورالعملهاي تربيتي از هر سوره و ليست نمودن آنها

4-اين دوره را به چه كساني توصيه ميكنيد؟ اگر مطالب به انگليسي نيز دز سايت منتشر مي شد آن را به همه عالم توصيه مي كردم.. الان فقط به دوستان شيعه توصيه مي كنم و بعضي وقتها دوستان اهل سنت نيز به سايت مرور مي كنند

لازم بذكر است دوره بعدي روش مطالعه و فهم قرآن ،از فروردين سال آينده،آغاز خواهد شد.

جهت ثبت نام و كسب اطلاعات بيشتر به كانال تلگرامي زير مراجعه نماييد.

https://t.me/tadabbor_quranpuyan

admin Offline
#7 ارسال شده : 1397/06/24 08:28:43 ق.ظ
نقل قول
admin

نظر سركارخانم انصاري قرآن آموخته دوره هاي روش فهم بهتر قران
سلام
فوائد این دوره بیشمار هست ونوع ارتباط با قران وفهم آن بااین شیوه بسیار عالی ومفید است .

در کل میتونم بگم نوع مواجه مرا با قران عوض کرده بعد شرکت در این دوره به قران به دید یک همنشینی زنده وبسیار عالم ودلسوز نگاه می کنم برام مراجعه به قران بسیار جذاب شده

قبلا ایات یک سوره را پراکنده وبدون ربط با یکدیگر می دیدم ویا برای ثواب می خواندم وفقط کتابی مقدس وقابل احترام بود ولی الان در هربار مراجعه به قران در واقع انگار هر روز به عنوان یک دانشجو به دانشگاهی وارد میشم، روشنایی ونوری تمام نشدنی در ذهنم احساس میکنم ومسیری بس طولانی پیش رویم هست با منظره هایی وصف نشدنی، همراه باافسوسی از زمانی طولانی که در بی خبری از قران پشت سر گذاشتم البته با ترسی از ناتوانی در پیمودن این مسیر ولی با فراگیری وتمرین در سوره ها

با این شیوه گامهایم استوار تر شده چون هرگامی را با دقت و نورافکنی مطالب اندوخته شده از سوره های قبل بر می دارم وهمراهی اساتید گرامی جناب اقای گنجه ای وشما استاد فرهنگ که با وسواس خاص ما را همراهی می کنید به مانند امدادگران در مسیر عبورمان پیمودن این راه را برایمان بی خطر تر وبا خیالی آسوده تر می کند

وهمواره به همه دوستان خصوصا دوستان قرانیم که در انواع رشته های قرانی مثل حفظ، تفسیر ترجمه ، تجوید تحصیل می کنند اهمیت وکاربردی بودن این رشته را توضیح میدم و کسانی که علاقمند می شوند مژده شروع دوره ی بعدی را میدم واز اینکه می تونن بدون هدر دادن وقت در مسیر کلاسها از منزل این رشته را تحصیل کنند می گم

وپیشنهاد می کنم یکبار هم که شده قران را بر اساس ترتیب نزول مطالعه کنند چون قران قراره فرهنگ سازی کنه قراره اعتقاد انسان ، دید انسان به هستی را بسازه پس مطالعه به ترتیب نزول در رسیدن به این هدف راه میانبر هست
امید که روزی فرا برسه که همه به قران برای تدبر واندیشه جهت یافتن مسیر عبور زندگیمان جهت ارتباط بهتر با خدا وانسانهای دیگر وجهان هستی مراجعه کنیم

تشکر از همه مسئولان قران پویان خصوصا شما واستاد گنجه ای زندگیتان جاویدان
admin Offline
#8 ارسال شده : 1397/08/18 02:33:01 ب.ظ
نقل قول
admin

با سلام به مخاطبان گرامي

🌷🌷به حول و قوه الهي 🙏🙏

پنج هفته از اغاز چهارمين دوره مجازي آموزشی "روش مطالعه و فهم بهتر قرآن " گذشت.

بعد از چهارمين جلسه،قران اموزان عزيز نخستين تمرين عملي خود (فراز بندي )بر سوره انتخابي را انجام دادند.

👈👈در ادامه نظرات تعدادي ار قران اموزان علاقه مند پس از انجام تمرين فوق ارسال ميگردد:

1-استاد من هم از این شیوه تدبر در آیات بسیار لذت بردم . گرچه نسبت به سایر دوستان فرهیخته دیرتر پاسخ دادم ولی برایم بسیار جذاب بود . این روش باعث شد چندین بار آیات سوره را بالا و پایین کرده و بارها با دقت بررسی کنم . بسیار دلنشین بود . از خداوند متعال برای جنابعالی و مهندس گنجه ای عمر باعزت و حسن عاقبت مسئلت دارم . توفیق رفیق راهتان باد .

2-سلام استاد عزیز
این روش بسیار عالی جواب میده. روشی بسیار خوب برای فهم سریع و دقیق. روشی ساده برای تحلیل محتوای سوره ها. از شما عزیز بزرگوار و آقای مهندس گنجه ای بسیار سپاسگزارم.

3-استاد فرهنگ واقعا،کاربسیار شیرینی هست،واینکه ایات را با توجه به معناوقتی در کنار همدیگه قرار میدهیم ،
واقعا فهم ایات برامون خیلی عالی میشود،
این حقیر به عنوان ،خادم قران ،خیلی
خوشحال هستم که میتوانم ،تلاوتهای معنی محور با توجه به معنای ایات داشته باشم.

ان شاء الله كه بيش از پیش در کار خود موفق باشید استاد.

4-سلام بر استاد بزرگوار. اوقاتتان پر خیر و برکت.
پاراگراف بندی یک سوره فارغ از جستجو برای شرح و تفسیر تک تک آیات ، و صرفا جداسازی آیات از حیث پیامی که در بر دارد،تجربه جالبی بود.
فکر میکنم فتح بابی باشد برای مهارت آموزی در زمینه ی تحلیل محتوای پیام سور قرآنی.

5-سلام علیکم

روش خوبی بود. میخواستم ازتون بپرسم من چون مدرس مترجمی قران هستم اجازه دارم تو کلاسم این رو روش رو پیاده کنم؟
admin1 Offline
#9 ارسال شده : 1398/01/25 07:49:26 ق.ظ
نقل قول
admin1

با برگزاری امتحان مجازی پایان دوره چهارم و تحویل تمرین عملی قران آموزان بر سوره انتخابی

دوره در اذر ماه 97 به پایان رسید.

نظرات برخی قرآن اموزان این دوره باطلاع شما عزیزان میرسد:

عرض سلام وخدا قوت خدمت استاد فرهنگ بزرگوار.
استاد ،این دوره واقعا دوره بسیار خوبی بود،با وجوداینکه نتوانستم زیاد فعال باشم،ولی بسیار مؤثر در اموزش وقرائت وتدریس واقع شد.

بطوریکه در هنگام تلاوت ایات ،حواسمان نه تنها در پی لحن بلکه توجه بیشتر به معنا گرایش پیدا میکند که میتوان باتوجه به معنا مقام تلاوت را تغییر داد که در شأن ایات باشد.

،وروش بسیار خوب وسریعی برای جمع بندی ورسیدن به تفسیر خوب است .

واقعا سپاسگزارم استاد،از دوره بسیارخوب ومعرفی نرم افزار تنزیل که واقعاعالیست.
در پناه حق ،موفق وپیروز باشید

سركار خانم سعادتمندي :قاري قران ،مربي و داور تجويد و صوت و لحن

عرض سلام وارادت به بزرگوار ان استاد سید کاظم فرهنگ واستاد گنجه ای با تشکر وسپاس
الحمدلله که توفیق حاصل شد ودر دوره تدبر در ایات نورانی کلام الله شرکت کنم
وبتونم از نعمت این برنامه ارائه شده بیشتر بهرمند شوم ان شاءالله

به نظرم روش تدبر در ایات قران وفراز بندی وعصاره فراز وبا جمع بندی رسیدن به درس سوره
یک روش نوین ومنحصر بفرد می باشد
بارها در تلاوت قران وایات نورانی با توجه به معانی وتفسیر ولی بعضی وقتها ی حالت سر درگم برام پیش می امد
ولی بحمدلله با روش تدبر دیدی روشن و انس با قران پیدا کردم

که امیدوارم بهتر وبیشتر شود ان شاءالله

از درگاه خداوند توفیقات روز افزون وسر بلندی برای استادان بزرگوار مسئلت می نمایم

سركار خانم موسوي

بنام حضرت دوست ، که هرچه داریم از عنایت اوست
🍀رسول اکرم ص میفرماید : شکرگزارترین مردم برای خدا ، شکرگزارترین آنها برای مردم است .

خداوند را سپاسگزارم که با این گروه قرآنی و روش زیبا و مدبرانه ، فهم قرآن کریم آشنا شدم . در این روش نه تنها از قرائت آیات کریمه قرآن لذت بردم که با تدبر و تامل در این آیات نورانی و درک بهتر از زمان و موقعیت نزول آیات ، لذت فهم آن برایم دوچندان شده است .

در این روش با تدبر و تفکرعمیق تر در آیات ، شروع به فراز بندی و استخراج عصاره این فرازها کردم ، شیرینی فهم آیات بیشتر بر دل و جانم نشست . روشی که هرکس به اندازه غور خود در این آیات میتواند ، به درک مقصود حضرت حق نزدیک شود و خود را مخاطب خداوند عزّوجلّ احساس کند و شیرینی این مصاحبت را با تمام وجود حس کند .

از درگاه حضرتش استدعا دارم تا ظرف وجودمان را لبریز از شوق سیر در این عالم معنا و این اقیانوس سراسر گوهر آیات قرآن گرداند و بهره و نصیبمان را از این آیات افزون فرماید .

از جناب استاد مهندس فرهنگ که با سعه صدر ما را در یادگیری این روش راهنمایی نمودند و مجدانه پیگیر فعالیت گروه بودند ، صمیمانه سپاسگزارم و برایشان از درگاه قدس احدیت ، سلامتی ، حسن عاقبت و سیادتی ابدی مسئلت دارم .

از توجهات سرکار خانم بااخلاق که در برگزاری هرچه بهتر این دوره بسیار زحمت کشیدند ، سپاسگزارم و از درگاه حضرت حق ، برای ایشان طول عمری باعزت و حسن عاقبت و توفیقاتی روزافزون آرزومندم

سركار خانم رضوي

با سلام بر استادان عزیز دوره؛ آقایان فرهنگ و گنجه ای و دوستان گرامی.

بنده با وجود داشتن کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث و مطالعه بسیاری از متون تاریخی، تفسیری و روشی در حوزه های گوناگون قرآنی عرض میکنم که این روش بسیار عالی جواب میدهد. روشی بسیار خوب برای فهم سریع و دقیق و مبتنی بر دانش و آگاهی فرد و باصطلاح درونی شده. روشی ساده و مفید برای تحلیل محتوای سوره ها. تفاوت عمده این دوره، جایگزینی نگاه "جامع، کل نگر و سیستمیک از طریق دیدن ارتباط بین آیات، فرازها و سوره ها" با روش ترجمه صرف آیه به آیه است.

از استادان ارجمند بابت معرفی و آموزش این شیوه بسیار سپاسگزارم.

جناب آقاي نصيري

با سلام

توفيق الهي بود كه بنده با اين دوره آشنا شدم . در ابتداي امر،طرح كمي برايم مبهم بود اما كم كم با پيشرفت جلسات وتكرار وتمرين و راهنمايي هاي اساتيد گرامي اين مشكل مرتفع گرديد .

قبل از آشنايي با اين طرح خودم آيات را با توجه به موضوعاتشان دسته بندي ميكردم اما بدون هدف و روش صحيح و گويا سالها در ذهنم يك روش گمشده اي داشتم براي فهم بهتر قران كه با گذراندن اين دوره ، به اين مهم دست يافتم. و همواره در طول تدريس ترجمه قران ، به قران آموزان عزيزم فراگيري اين دوره مفيد و كاربردي را توصيه خواهم كرد.

يكي از نكات قابل توجه در اين دوره ، خواندن قران به ترتيب نزول سوره ها ست كه از پراكندگي آيات و سُوَر در ذهن جلوگيري ميكند همچنين فراز بندي و نوشتن عصاره فرازها و پيدا كردن ربط آيات و درس سوره خيلي به فهم آن سوره كمك ميكند و در حافظه دراز مدت ثبت خواهد شد كه اين امر هم براي عمل به قران و هم براي فراموش نكردن ترجمه آيات مفيد است.
به نظرم فراگيري اين دوره طبق آيات الهي كه امر به تدبر ميكند يك واجب الهي است و بر همگان لازم مينمايد

در پناه قران باشيد

سركار خانم برغمدي مربي دوره هاي مترجمي قران كريم

سلام بر استاد بزرگوار. اوقاتتان پر خیر و برکت.
پاراگراف بندی یک سوره فارغ از جستجو برای شرح و تفسیر تک تک آیات ، و صرفا جداسازی آیات از حیث پیامی که در بر دارد،تجربه جالبی بود.
فکر میکنم فتح بابی باشد برای مهارت آموزی در زمینه ی تحلیل محتوای پیام سور قرآنی.

سركار خانم كرمي

مدیر تالار
admin1 Offline
#10 ارسال شده : 1398/04/22 10:28:05 ق.ظ
نقل قول
admin1

ابراز خوشحالي و رضايت قرآن آموزان دوره 5 روش ساده فهم بهتر قرآن

با برگزاری امتحان مجازی پایان دوره پنجم و تحویل تمرین عملی قران آموزان بر سوره انتخابی

دوره در تير ماه 98 به پایان رسید.

1-من سوره مطففین رو انجام دادم حال خیلی خوبی دارم و نگاهم به این سوره متفاوت شده
از استاد بزرگوار بسیار ممنونم

خداوند بهترینها رو نصیبتون کنه

دوره،بسیار پر بار و مفید بود از نظر من نقطه ضعفی نداشت و این دوره برای دانشجویان و افراد تحصیل کرده که فقط به ثواب نمی اندیشند بسیار خوب است البته اگر جلسات حضوری باشد مفیدتر خواهد بود
سركار خانم خالصي

2-
سلام بر جناب مهندس فرهنگ و گنجه ای(که جناب گنجه ای در گروه حضور ندارند).
تشکر از این دوره قرآنی که با توجه به ضیق وقت جنابعالی برگزار کردید و تلاش شما برای اشاعه مفاهیم قرآنی قابل تقدیر است.

بنظر من یکی از فواید تفکیک پاراگراف ها، کمک به حفظ سوره های قرآن است. شاید یکی از مشکلات حفظ قرآن همین تغییر ناگهانی موضوع پاراگراف هاست

برداشت من از این دوره این هست که مدرسین محترم، ماهیگیری را به دانشجویان یاد دادند. تا حالا با مراجعه به تفاسیر و کتب دیگه به صورت منفعلانه و لقمه آماده، قرآن را مطالعه میکردیم ولی از این پس فعالانه آنرا میخوانیم. ولی باید مانند یک دانشجو به دنبال تفکر و تحقیق روی مطالب تدریس شده باشیم و به آنچه تدریس شده قانع نباشیم.

جناب اقاي قندهاري

3-
سلام طاعات قبول
من حدود 15 تا سوره را فراز بندی کردم
فکر می کنم بهترین نتیجه این کار توجه و در مرحله بعد تدبر در آیات در هنگام قرائت قرآن هست
شاید ما بارها قرآن کریم رو حتی با توجه به ترجمه آیات خونده باشیم ولی فراز بندی توجه خاص ما را به آیات یک سوره و ارتباط آنها جلب میکنه

من فکر میکنم صرف اینکه آیات یک سوره را چندین بار می‌خونیم تا نکته ای از نظر نیفته خود باعث نور و برکت هست و از سویی نکات اصلی و فرعی آیات را که جدا میکنیم باعت نگرش عمیق تر به مطالب هر فراز و هر سوره خواهد شد

سركار خانم بهرامي

4-سلام طاعات مورد قبول حق.
به نظر من پاراگراف بندی خیلی عالی هست چون توجه ما به آیات بیشتر میشه و میتونیم قرآن را موضوعی درک کنیم ویادمون میمونه این آیه مال کدوم سوره است
ممنونم که این گنجینه روبرای ما باز کردید
اجرتان با قرآن

سركار خانم يعقوبي

5-
سلام و عرض ادب خدمت همه بزرگواران.
راستش من بارها و بارها سوره مزمل رو خونده بودم حتی با معنی ولی الان که با این روش آشنا شدم تازه متوجه شدم که تا الان متوجه مفهوم این سوره نشده بودم و انگار درهای جدیدی از این سوره به روم باز شده . حس خیلی خوبی دارم و امیدوارم خدا بهم توفیق بده که بتونم روی سوره های دیگه هم کار کنم .

از اینکه ما رو در فهم و تدبر در قرآن یاور و همراه هستید کمال تشکر و قدر دانی رو دارم. و از خداوند براتون بهترینها رو آرزو میکنم.

سركارخانم توحيدي ن‍‍ژاد

6-
برای لذت بردن ازخواندن ودرک مفهوم آیات روش عالی است باتشکر ازاستادسید کاظم فرهنگ وبقیه دست اندرکاران .
قرآن برای همه قابل فهم است ولی ما غافلیم ازخدابخواهیم یاری نماید آن چه فهمیدیم عمل نماییم

اردتمندمحمد رضا اسدالهی

7-
سلام. ممنون از شما. این روش کمک می کنه تا بیشتر با قرآن مانوس بشیم و از خدای مهربون می خوام که یاری کنه تا عامل به قرآن باشیم.

سركار خانم به نژاد

ویرایش بوسیله کاربر 1398/06/02 03:36:49 ب.ظ  | دلیل ویرایش: edit

مدیر تالار
admin1 Offline
#11 ارسال شده : 1398/05/27 09:52:43 ق.ظ
نقل قول
admin1

ابراز خوشحالي و رضايت قرآن آموزان دوره6 روش ساده فهم بهتر قرآن

سلام به دوستان و همراهان قرآنی واستاد گرامی.بی مقدمه بگم از وقتی این کلاس مجازی شروع شده من با اشتیاق وصف نشدنی به سراغ این گروه میام و با اینکه چندین ساله هر روز آیاتی از قرآن رو تلاوت می کنم و در ختم قرآن روزانه شرکت می کنم تا الان قرآن رو به این دقت وبا جزئیات نگاه نکرده بودم امیدوارم تا لحظه مرگ با این کتاب آسمانی همدم و هم نشین باشیم انشاالله.

سركار خانم ليلا نريماني

سلام استاد گرامی
استخراج فراز و سپس درس سوره خیلی جذابه ، یعنی مفاهیم کل سوره با این تمارین تو ذهنت میمونه و خارج نمیشه انشاءالله
متشکرم من خیلی لذت میبرم

سركار خانم معيني

سلام قرائت قرآن همیشه باعث آرامش روح و روانم میشود بنظرم این کار اون لذت رو چندین برابر کرده ممنون و متشکر از بابت ایجاد انگیزه برای این حس :

سركار خانم حميرا گودرزي

با عرض سلام
از این که با استفاده از این روش ، این توانایی رو پیدا کردم که در کنار ترجمه قرآن به مفهوم فرازهای قرآن و در نهایت مفهوم و غرض کل سوره پی ببرم ، احساس رضایت بیشتری از تلاوت قرآن کردم و امیدوارم « تدبر در آیات الهی » گامی به جلو باشه در جهت بهتر فهمیدن قرآن و عمل کردن به اون .

بررسی سوره ها به ترتیب نزول بسیار بحث زیبا ، شیرین و قابل تأملی هست و تا من به حال به این شکل راجع به این مسئله مطلبی نشنیده بودم ، خیلی مفید و قابل استفاده بود .

با تشکر فراوان از شما استاد گرامی

سركار خانم كاوياني

سلام خدمت إستاد گرامي ممنون از زحمتها تون . ممنون وتشكر خيلي براى من شيرين با فهم راحت بود وانشاالابيشتر درذهن مي ماند ممنون

سركار خانم زارع

با سلام و تشکر فراوان از لطف شما جهت برگزاری این دوره،
با ارائه این روش به درک و فهم بیشتری از قرآن نایل شده و پنجره جدیدی را برای انسان باز میکند.
سركار خانم معصومه گودرزي

ویرایش بوسیله کاربر 1398/06/02 08:43:39 ق.ظ  | دلیل ویرایش: edit

مدیر تالار
admin1 Offline
#12 ارسال شده : 1398/06/02 08:42:28 ق.ظ
نقل قول
admin1

ابراز رضايت و خرسندي قران اموزان دوره دوم حضوري

بعد از سومين جلسه اموزشي دوره روش ساده فهم بهتر قران كه قران اموزان با انتخاب سوره،تمرين عملي خود را با فراز بندي سوره اغاز كردند،

از فراگيري اين روش و انس بيشتر خود با قران ابراز خوشحالي نمودند.

1-سلام خيلي ممنون
تا حالا این طوری به یک سوره نگاه نکرده بودم که چند آیه حول یک موضوع و مرتبط باهمند.
باورم نمیشد این کلاس انقد برام جذاب و شیرین باشه و انقد ذهنم مشغول کنه

الحمدلله
خداروشکر

سركارخانم سفاليان

2- خدا را شاکرم که این روزی را نصیب حال بنده و دوستانم نموده است
برای فراز بندی این سوره نیاز بود با دقت و تمرکز زیادی این سوره را بررسی کنم وشیرینی خاصی را بچشم
چون تا به حال با این دقت روی سوره ای توقف نکرده بودم و حتی برای فهم بهتر مجبور شدم به تفاسیر مختلف رجوع کنم که الحمدلله موجب شد لذت بیشتری از تمرکز در سوره ببرم.

سركارخانم دروديان

3- سلام استاد با تمام نگرانی..... رفتن سر قرآن ، الحمدلله کاملا برخلاف انتظارم بود.
خودم رو مخاطب حس کردم و گویا این آیات مخصوص بنده بود.

همین حس ترغیبم کرد که نگاهی به سوره ديگر هم بندازم

سركار خانم شاهين

4-سلام‌ فکر نمیکردم کلاس بطور عملی آموزش داشته باشه این کار سطح یادگیری رو بسیار بالا میبره من یک کلاس تفسیر میرم که اکثرا از رشته های قرآنی هستن و من اونجا خیلی از موارد رو متوجه نمیشدم این تمرین و بطور کلی این کلاس کمک بزرگی در نوع نگاهم میکنه و واقعا موهبت خدا بوده ممنون از شما و بیت الزهرا

سركارخانم ستاريان

5-سلام
ممنون از توجه تون
خیلی وقت قران رو با معنی میخونم ولی از این منظر بهش نگاه نکرده بودم اینکه خدا تو یه سوره چه طور به قبل ار تولد و زمان حیات و سرای اخرت ما اشاره کرده و ما متاسفانه غافلیم خودش ان شاالله کمکمون کنه

سركارخانم صفاري

6-سلام خدمت شما
خیلی خوب وعالی بود
هم دلیلی بود برای با دقت خوندن قرآن وهم چنین معنی. وفراز بندی سوره باعث میشه حالت داستانی پیدا کنه که گوینده از قسمتهای مختلف داستان میگه وما منتظر هستیم در آخر چه نتیجه ای حاصل میشه واین قرآن رو دلنشین تر میکنه.

سركار خانم مسلمي

مدیر تالار
admin Offline
#13 ارسال شده : 1398/07/16 08:29:17 ق.ظ
نقل قول
admin

در انتهاي دومين دوره حضوري آموزش روش ساده فهم قران كه در شهريور ماه سال98 به پايان رسيد

برخي از قران اموزان دوره،در پاسخ به نظرسنجي ارزيابي دوره ،نظرات زير را ابراز نمودند:

1-با سلام وخدا قوت
دوره مفید وقابل استفاده ای برای تدبر در قران برگزار شد که امیدواریم این روش گسترش پیدا کند تا فراگیرتر شود برای همه قران دوستان ومن به شخصه نیازمندم تا بستری اماده شود برای دوره همی دوستان برای تبادل نظر ورسیدن به فهم عمیقتر از ایات
ممنونم از زحمات استاد در این مدت ☘

خانم حاج اسماعيلي

2-با سلام و تشکر از زحمات شما استاد گرامی
در این کلاس ما با نکات کلیدی وکاربردی
فهم تدبر آشنا شدیم اما بهتر اینکه این کلاس تداوم داشته باشد برای تمرینات بیشتر بر روی بقیه سوره ها
خسته نباشید:
مونا تهرانی۹۸/۶/۱۷

3-
سلام در کلاس تدبر باتوجه به داشتن تمرین عملی نکات خوبی را یاد گرفتم.من اولین بار بود که به سوره ای از قرآن اینطور توجه می کردم همیشه وقتی قرآن میخووندم به تک تک آیات توجه میکردم نمیدونستم برای فهم بهتر ٬بهتره به چند آیه مرتبط٬ با هم توجه کنم.

خانم ستاريان۹۸/۶/۱۷

4-با سلام و احترام

مهم ترین امتیاز تدبر در قرآن ، #تلاش_شخص برای درک ارتباط آیات براساس موضوع واحد هست ؛ که هر چند آیه در یک موضوع باهم در ارتباطند. هر سوره حول موضوعی طراحی شده ،و با #ظرافت_و_دقت میشه اون کشف کرد و دست یافتی است.
خانم سفاليان
ali Offline
#14 ارسال شده : 1399/01/30 07:47:56 ق.ظ
نقل قول
ali

گروه ها: Moderator, Administrators, member

تشکرها: 4 بار
29 تشکر دریافتی در 29 ارسال
ابراز رضايت تعدادي از قرآن اموزان دوره هفتم مجازي روش ساده فهم قران

سلام

قبل از آشنایی با این روش احساس میکردم آیات قرآن از انسجام و ارتباط کافی برخوردار نیستند و معانی در ذهنم پرا کنده بودن
به امید خداوند انشاالله از این به بعد قرآن را با تمرکز و توجه و لذت بیشتری مطالعه میکنم
بسیار حس شیرین و دلپذیریست

سركار خانم حسيني نزاد

با عرض ادب واحترام
این عمل باعث میشه که انسان یک درک کلی از سور داشته باشه وفهم سوره بهتر وحتی باعث میشه که اسانتر در حافظه کوتاه مدت وبلند مدت قرار بگیره به نظرم
می توان گفت این روش برای حفظ بهتر وحتی تفسیر مفیده
روش کاربردی است که انس ادمی را با کلام حق بیشتر میکنه و قران رو از یکنواختی وسنگینی ونامفهوم بودن برای قرائت کننده ان خارج میکند

اجرکم عند الله
سركار خانم مرادي

سلام ممنونم.ازاینکه اگاه شدم به ارتباط وانسجام بین آیات. خوشحالم ودوست دارم خداوند همه ما راکمک کنه که نسبت به همه سوره ها این آگاهی را خیلی زود پیداکنیم .ازشما متشکرم

سركار خانم نقاط

من هم ممنون هستم
من از این کلاسها
همین که باعث شده بعد از مدتها مجددا قرآن بخوانم و با توجه بیشتر وقت بزارم
برام خیلی ارزش دارد
براتون از خداوند پاداش نیک طلب میکنم
جناب اقاي عقبايي

چون دنبال انجام تمرین این هفته بودم با عث شد ریزتر و دقیقتر به مفهوم آیات توجه کنم و این برام دلچسب بود..امیدوارم بتونم به مرور به همه ی قرآن اشراف کامل پیدا کنم..ممنون از زحمات شما.

سركار خانم حاجي اسماعيلو

استاد ارجمند جناب آقای فرهنگ سلام علیکم

دوره تدبر در قرآن برای من کاملا ضروری بود و از این بابت خداوند را شاکر هستم.

از اینکه با نگاه جدیدی قرآن میخوانم خوشحالم.

از اینکه در آخرین فایل صوتی ، راه ارتباط با خودتان را برای قرآن پویان باز گذاشتید جای تشکر فراوان دارد.
در پایان از زحمات شما و آقای مهندس گنجه ای بعنوان معلم سپاسگزارم و از درگاه ایزد متعال ، آرزوی سلامتی و توفیق برای شما و همه قرآن پویان دارم .

جناب اقاي مقيمي

سلام استاد گرامی. من همیشه دوست داشتم قرآن را بفهمم. به خاطر همین یک سالی هست که در دوره های مترجمی قرآن شرکت میکنم.
اما از آنجاییکه پراکتدگی زیادی در آیات هست مجبور هستم خیلی مواقع به تفاسیر مراجعه کنم
اما فکر میکنم این روش خیلی می تونه کمک کنه به فهم بیشتر آیات.
اما تا اینجای کار برای من یک مقدار سخت و مبهم است

سركارخانم فتوگرافي

ویرایش بوسیله کاربر 1399/02/01 08:44:29 ق.ظ  | دلیل ویرایش: edit

admin Offline
#15 ارسال شده : 1399/08/12 11:24:54 ق.ظ
نقل قول
admin

استقبال و ابراز رضايت تعدادي از قرآن اموزان دوره هشتم مجازي روش ساده فهم قران

تابستان 99

 سلام
واقعا خیلی حس خوبی دارم
احساس میکنم الان دارم یك نفس راحتی میکشم چون قبلا فقط سوره هارو میخوندم و این مراتب رو نمیدونستم

من بقیه ی سوره های دوستان را هم فراز بندی کردم براي خودم. به قدری لذت بخش هست که گریه ام گرفت از شادی.
امیدوارم بتونم به فهم بیشتر قرآن برسم شما هم برام دعا کنید.

این دوره برا هر کسی واقعا لازمه. ای کاش این دوره رو در مدارس از دبیرستان آموزش میدادن.
یادگیری این دوره مثل داشتن یه کارت طلاییه برای ارتباط با قران
روش شما مانند یادگرفتن حروف الفبا ست برای با سواد شدن.
واقعا عالی و دقیق. شیرین و با ارزش

ممنون از لطف و تجربه ی شما
سركار خانم حسين پور

سلام. فراز بندی سوره باعث علاقه مندی بیشتر به خواندن قرآن می شود چون همه چیز منظم شده
و در واقع کاملا متوجه می شویم چه چیزی خوانده ایم

جناب اقاي علي پور

 با سلام
عالی بود خوشحالم این روش رو یاد گرفتم
سركار خانم چمياني

سلام استاد با اینکه چند سال است روی مفاهیم کار میکنم. چیزی در این درس فهمیدم و درک کردم که قاصرم از بیانش .
ولی تازه مسیرم را پیدا کردم كه چگونه باید قرآن بفهمم.

سركار خانم زندي

 سلام استاد گرامی
حس فوق العاده ای بود. انگار تونستم بالاخره برای برقراری ارتباط با قران ناطق، به یك فن ارتباطی ساده و کاربردی پناه ببرم.
همیشه خلاصه نویسی و دسته بندی مطالب تو هر مطالعه ای برای بهتر فهمیدن موضوعات کمکمون میکنه ولی در برابر قران همیشه احساس ضعف شدید مطالعه ای میکردم .
انگار این ((روش جدید مطالعه)) یه معجزه ی جدید برای نسل جدید هست تا دیگه بهانه ای نباشه برای اینکه بگویند قران عربی هست و ما نمیتونیم بفهمیم....

وجود تمرین عملی و تمرکز بر یک سوره و هدایت استاد برای یادگیری عملی فنون ذکر شده در روش نقطه قوت دوره است.
بازم ممنون و متشکر.خدا رو شاکرم از قرار گرفتن در این مسیر.

سركار خانم خوان پايه

 سلام. متشکرم استاد. خیلی تجربه ی شیرینی بود
چقدر درجهل بودم نسبت به قرآن. خداخودش ببخشه نه اینکه نخونم ولی درک نداشتم. ممنون که به مافهم قرآن رو اموختین

سركار خانم دانشپور

ali Offline
#16 ارسال شده : 1400/04/05 10:11:09 ق.ظ
نقل قول
ali

استقبال و ابراز رضايت تعدادي از قرآن اموزان دوره نهم مجازي روش ساده فهم قران

زمستان 99

 سلام علیکم استاد گرامی
از زحمات شما در این دوره تشکر می کنم .انشاءالله خداوند توفیق دهد این روش را ادامه دهم

دوره مفید ولذت بخشی برای من بود. تجربه خوبی بود تا بحال اینگونه در قران تدبر نکرده بودم. من قبلا تفسیر موضوعی کار کردم ولی بعد از گذشت زمان فراموش کردم. خودم هم چندین بار قران را بامعنی خواندم هرچند که هردفعه چیز تازه ای متوجه می شدم. و چون یادداشت نمی کردم ،بعد از مدتی فراموش میکردم. اول فکر میکردم تدبر یعنی خواندن تفسیر قران .اما این روش تدبر خیلی برام لذت بخشه. مفاهیم سوره را بیشتر متوجه میشم و در ذهنم می ماند. خداوند را شاکرم که مرا دراین مسیر قرارداد
اکنون که این روش را یاد گرفتم سعی میکنم اگر توفیقی باشد ادامه دهم مخصوصا خواندن قران تنزیل تا لذت و فهم کاملتری نصیبم شود.
با تشکر از شما استاد گرامی
سركار خانم فروغي

 کتاب را دریافت کردم ممنون و از فایلهای صوتی استفاده کردم. خیلی این دوره عالی است خیلی سپاسگزارم
برنامه تان خیلی عالیه و خیلی استفاده کردم ایکاش زودتر در کلاستان بودم
خیلی عالیه با وجود اینکه دیر میگیرم ولی با راهنمایی شما خوب پیش میروم خیلی راضی ام. خیلی تشکر میکنم و راحت تر قران را میخوانم
انشاالله هرچه از خدا میخواهید بهتان بدهد امین .اجرتان با خدا
سركار خانم ممدوح

 سلام استاد. ممنون از آموزه های خوب شما
لب مطلب دستم آمده. با روش شما آشنا شدم واقعا سیر مطالعاتی بسیار خوبی در رابطه دریافت معارف قرآن دستگیرم شد.
خداروشکر که برای دریافت معارف قرآن، ابزار ارزشمندی توسط استاد فرهنگ به ما اهدا شده وان شاءالله که توفیقات لازم جهت دسترسی به روزی های معنوی بیشتراز طریق قرآن نصیب ما گردد .
این که سخنان شما با کتاب دقیقا مثل هم بود و باعث تقویت درک مطلب می شد، نقطه قوت دوره بود.اين دوره را به مربیان قرآن و دانشجویان اساتید و توده مردم توصيه ميكنم.

ممنون از زحمات و پیگیری های بی دریغ استاد بزرگوار.ان شاءالله همیشه تحت هدایت های قرآن باشیم
سركار خانم رخصت طلب

 سلام .راستش یکی دو بار اول برخلاف تصورم فکر کردم کار سختیه، اما بعد از چند بار خواندن، محورهای اصلی رو متوجه شدم خیلی بنظرم آسون اومد، حس واقعیم این بود که انگاری دارم باری از دوشم برمیدارم.
سركار خانم شاهي

 سلام. من تاحالا معنی هر آیه رو میخوندم. ولی الان برام جالب اینه که ناخودآگاه میخوام بدونم خدا میخواسته با نزول این سوره با چه چیزی بفهمیم وآیا میفهمیم.
سركار خانم اصفهانيان

 سلام و عرض ادب آقای مهندس فرهنگ
سپاس از دوره بسیار خوبی که برای تدبر در مفاهیم قران برگزار کردید.
رویکردی که روشی نظامند را برای فهم سوره های قران کریم ارایه می کرد و برای من بسیار تازگی داشت.از آن‌رو که دریچه ای جدید برای فهم کلیت سوره های قرآن برایم باز می کرد و راهی برای پاسخگويی به عدم ارتباط و جدایی معانی ظاهری ایات می گشود.
من هم با تکنیک فرازبندی، برای نخستین بار توانستم مفهوم کلی یک سوره 36 ایه ای را متوجه شوم.تا قبل از این معنای ایه های سوره ها را میخواندم ولی نمی توانستم ایده کلی چنین سوره ای را بیان کنم.
مهمترین نقطه قوت دوره در دسترس بودن استاد با امکانات فضای مجازی بود که این فرصت را ایجاد می‌کرد که بتوان به راحتی از نظرات ارزشمند ایشان برای رفع اشکال در فهم سوره های قرآن بهره برد.

این دوره را به کسانیکه به دنبال فهم نظام‌مند از قران کریم هستند توصیه می کنم. مجددا از زحمات جنابعالی تشکر می کنم و آرزوی سلامتی برايتان دارم.
سركار خانم زارعيان

 خدا را شکر میکنم که با حجم زیادی از کار روزانه و خستگی ناشی از ان، تونستم زمانی رو برای آشنایی بیشتر با قرآن و کسب آرامش از ان بدست بیارم. ممنون از استاد گرامی مهندس فرهنگ.
جناب آقاي محمودي

بنده برنامه ی روزانه ی تلاوت قرآن را دارم و حتی در بعضی از مواقعی که آیه ای نظرم را به خودش جلب می کرد ، به معنای تحت اللفظی آن مراجعه میکردم، اما چیز زیادی بجز معنای ظاهری آن عایدم نمیشد . ولی در حال حاضر با راهنماییهای ارزنده شما و به کمک روش جالبی که دارید ، احساس میکنم که به صورت هدفمند و مشخص شرایطی برای بنده مهیا میشود که بتوانم فهم بهتری از معانی و مفاهیم عمیق آیات داشته باشم.
در واقع احساس میکنم روزنه ی جدیدی برای بنده در مورد اُنس با قرآن و درک مفاهیم و مراد آیات باز شده است .
جناب اقاي برزگر

 سلام استاد عزیز چقدر حس خوبی داشتم که در این گروه شرکت کردم چقدر گوش کردن به پیام های شما برایم ارامش بخش بود نمی دانم چه دعایي کنم که در حد شما باشد. فقط می گویم اجرتان با خدای همین قران.
من قبلا فقط قران را میخواندم الان هر ایه‌ای که میخونم همش دنبال فراز بندی ان هستم.
پیگیری و توجه دقیق استاد عزیز که ما خودمون را موظف به انجام تمرین ها میدانستیم، نقطه قوت دوره بود.
فایل هاي صوتی از نظر کیفیت صدا خیلی خوب بود .تکرار سوره های که فراز بندی شده بود جهت رفع اشکال عالی بود.
بی نهایت تشکر
سركار خانم كمالپور

 جناب فرهنگ . خيلي ممنون از راهنمایی شما. در این فرصت کوتاه خیلی استفاده کردم هر چند ،چندین ساله، کلاس هاي ديگر شرکت کردم. ولی شما راه تدبر و اندیشیدن را نشان دادی.
جناب آقاي نادعلي

ali Offline
#17 ارسال شده : 1400/09/20 12:21:48 ق.ظ
نقل قول
ali

استقبال و ابراز رضايت تعدادي از قرآن اموزان دوره دهم مجازي روش ساده فهم و تدبر قران

تابستان 1400

سلام، روش‌مند خواندن سوره احساس خوبى داشت.
معمولا کلاسهای قرآنی در دسترس عموم مربوط به حفظ، ترتیل و تا حدودی تفسیر (به معنای مطالعه ی تفاسیر دیگران) میباشد. اگر فردي دوست دارد به گونه ای متفاوت از روشهای مرسوم، قرآن را مطالعه و بررسی نماید پیشنهاد میکنم که حتما در دوره ی روش ساده فهم قرآن شرکت کند. همانگونه که از اسم دوره پیداست، آنچه که آموزش داده میشود "روش" است، و هدف دوره رسیدن به تفاسیر مشخص و از پیش تعیین شده نیست؛ بلکه آنچه آموزش داده میشود نحوه ی مطالعه ی روشمند و هدفمند سوره های قرآن میباشد.

چند نکته ی خوب درباره ی دوره:
زمانبندی دوره طوری بود که زمان کافی برای مطالعه، تمرین، بحث و گفت وگو و باز هم تمرین و تمرین و تمرین وجود داشت. سرعت دوره خیلی مناسب و از موضوعات به صورت عجولانه عبور نمیشد.
اینکه دوره به صورت مجازی آن هم به گونه‌ی آفلاین برگزار میشد برای من خیلی مناسب بود. هر کس میتوانست در زمان مناسب و با آرامش به فایل های صوتی گوش دهد و در بحثها شرکت کند.
به نظر من تعامل بین استاد و شاگرد و شاگردان با یکدیگر در طول دوره خیلی مناسب بود.
به عموم علاقه مندان به قرآن، آنهایی که به تفسیر و تدبر در آیات علاقه مند هستند این دوره را توصیه میکنم. دوره به طور ویژه برای آن دست از کسانی که نمیتوانند در ساعتهایی خاص و به طور منظم در کلاس حاضر شوند، مناسب است.

جناب آقاي امامي زاده

 تشکر می‌کنم به خاطر زحمتها و پیگیریهاتون.
اینکه در نهایت آرامش و صبوری ، کلاس رو پیش بردید و به اشکالات و سوالات پاسخ میدادید ، باعث شد من و دوستان بدون اضطراب ، از درس و انجام تکالیف بهره ببریم. و حتی به اعضایی که بیمار بودن و یا مشکلاتی داشتن ، اهمیت داده و پیگیر شدید و فرصت دادید تا از کلاس استفاده کنند.
برای من استفاده از بیان روان شما در تفهیم درس ، خیلی مفیدتر از مطالعه کتاب بود.. (البته شاید اگر به مرور و همراه با مطالب تدریس شده ، کتاب رو مطالعه میکردم ، از آن بهره بیشتری می‌بردم.)
ممنون و سپاسگزارم به خاطر همه زحمتهاتون.
سركار خانم ملکی

 خیلی خیلی تشکر میکنم از زحمات فراوان شما کلا همه چیز عالی بود
احساس کردم که با این روش معنی آیه های قرآن بهتر توی ذهن میمونه
امیدوارم خدا خیرتون بده
براتون آرزوی شادی و سلامتی دارم
سركارخانم دلشاد

 استاد من خودم همیشه تو این فکر بودم چرا ربط آیه ها سخته
اما با فراز بندی فهمیدم که موضوعات فرازها فرق داره
سركار خانم حجازي

 سلام
الحمدالله برای من بسیارجذاب و قابل فهم بود. رمز ورود به محتوای قرآن ازهمین طریق است
خداراشکر روش تدریس به نظرم بسیارعالی بود، تعیين فرازها و درس سوره بسیار اموزنده و قابل استفاده و راهکاری برای تحقیق درسور دیگر بود.
من واقعا استفاده کردم.

این دروس تحقیقی ارزنده باید درحوزه های علمیه هم ورود پیداکنه
عاقبت بخیری و توفیقات روزافزون شمارا ازخداوندمنان مسئلت دارم
سركار خانم امینی

 سلام
با اینکه اکثر اوقات سرو کارم با قران است ولی اینبار براي تمرين تدبر با تمرکز کامل بود .احساس فوق العاده ای است
برای اولین بار نکته برداری و جزوه نویسی در مورد یک سوره رو داشتم. همیشه نهایتا یک نکته تفسیری بوده ولی اینبار کلمه به کلمه تو سوره برام مهم بود و ازش عبور نمیکردم.
چند بار سوره رو با ترجمه گوش کردم و یکبار هم به طور کامل با ترجمه نوشتم قسمتهایی که متوجه ترجمه نشدم از چند ترجمه همزمان با هم استفاده کردم چند بار فرازها جابجا شدن تا نهایت به یک نتیجه قطعی رسیدم
سركار خانم گودرزي

 سلام آنچه مسلم است تا حالا قرآن می‌خواندیم اما با این روش خواندن وتدبرکردن خیلی شیرین است
سركار خانم حاج اسماعيلي

خیلی احساس خوبی بود از این جهت که هم بیشتر متوجه معانی می شویم
و هم بهتر در ذهنمون میمونه.

سركار خانم خوشکار

 از این روش عالی شما بسیار احساس آرام و خرسندی برایمان ایجاد شده
باسپاس از زحمات شما
سركار خانم لرکی

 مرور خوبی بود روی مفهوم سوره
و بعد به خاطر تغییرات زیاد موضوعات آیات یکم گیج شده بودم
ولی در کل نگاه جدید به سوره حس خوبی بود.
فکر میکنم گیجی در رابطه با قرآن بهتر از انواع دیگه هست
سركار خانم محمدی

 سلام من رشته ام قرآنی نیست
خیلی هم فهم قرآن را دوست دارم. مدت ها پیش به خدا گفتم، خدایا کتابت رو می خونم ولی نمیفهمم باهام حرف میزنی ولی نمی دونم چی میگی.
استاد فکر می کنم راه فهم قرآن برام بازشده . انشالله خود خدا توی ادامه مسیر همراه وکمک حال من و همه عزیزان باشه .
سركار خانم رشیدی

 با عرض سلام خدمت استاد بزرگوار
و با تشکر ازکلاس نورانی و مفید جنابعالی و همچنین تدریس عالی و قابل فهم شما
راستش اول که کتاب رو مطالعه میکردم زیاد متوجه نمی‌شدم فکر می کردم مشکله ولی فايل صوتی شمارو کامل گوش دادم و با توکل بر خدا تمرين را انجام دادم خیلی شیرین هست و مشکل هم نبود.
توفیقات روز افزون جنابعالی را در تبلیغ دین و قرآن از خداوند مسئلت دارم التماس دعا در پناه حق
سركار خانم حاتمی

 سلام استاد.
این روش نو برای من خیلی جالب بود. احساس میکنم با فرازبندی آیات سوره و دست‌یابی به معنای کلی سوره ،انس بیشتری با قرآن پیدا میکنم
واقعا دوره خیلی خوبی بود و احساس میکنم با گذروندن این دوره، دربهای زیادی از درک و فهم قرآن برام باز شده.
دوره تدبر را به دوستانم كه در دوره‌هاي مترجمي قران هستند، توصيه ميكنم. خیلی مشتاقم که اگه در این زمینه دوره های پیشرفته تری باشه شرکت نمایم

انشاءالله که بتونیم عامل به قرآن باشیم
از زحمات شما بسیار سپاسگزارم
سركار خانم پوراسماعیل

ali Offline
#18 ارسال شده : 1401/03/04 07:28:59 ق.ظ
نقل قول
ali

نظرات قرآن آموزان دوره‌هاي روش مطالعه و فهم بهتر قرآن
دوره يازدهم مجازي، زمستان 1400
 سلام
حقیقتش احساسم را نمی تونم وصف کنم ،خیلی حس قشنگیه،اینکه چندین بار معنایی رو خوندم تا کاملا متوجه بشم ،و خدا رو بی نهایت شکر می کنم، با اینکه هنوز کلی کار مونده ولی حلاوت وشیرینی ش رو حس کردم
استاد انقدر این روشی که یاد گرفتیم خوندن قران رو برامون شیرین کرده که به گاز داریم میریم چون واقعا همه روشها رو برای فهم قران رفتم ولی به اون چیزی که میخواستم نرسیدم اما این روش، واقعا روشی هست که به اون هدفم دارم نزدیک میشم ،خدا رو شاکرم بابت روش جدید فهم قران ،به نظر بنده این روش بهترین نوع روش فهم قران است ،انس با قران رو بیشتر کرده، و مخاطب مرتب در پی کشف آیات قران است، نگاه و زاویه دیدمون رو نسبت به قران این روش کاملا تغییر داده و وابستگیمون رو نسبت به کتابهای تفسیر و اساتید در این زمینه کمتر کرده، بی نهایت از استاد فرهنگ بزرگوار بابت تدریس و حس مسئولیتشون در کلاس تشکر می کنم. به نظر من هر کس تو هر سنی که مشتاق خوندن قران هست میتونه در اين دوره شرکت کنه
سركارخانم توكلي

 به نظرم واقعا روش عالی و بی نظیری است در فهم ایات و سوره ها.
جذابیت آیات و کنجکاوی نسبت به قرآن تعمیق میشه.
جناب استاد بزرگوار بسیار سپاسگزارم واقعا روش عالیی رو اموزش میدن. انشاالله در دنیا و آخرت ماجور باشند. انشاالله قران حافظتون در دنیا و آخرت باشه.
سركارخانم اقامحسني

 با سلام و سپاس فراوان از استاد ارجمند .
خداوند را بینهایت سپاسگزارم که توفیق آشنایی با شما و کلاس ارزشمندتان را به ما عطا نمود. فوق العاده ترین روش در درک کلمات وحی و دسترسی به منبع الهی درون و کتاب مکنون است. امیدوارم این قابلیت را داشته باشیم تا در راه بهره مندشدن بیشتر از کلام خدا توصیه هایتان را به کار بسته و دعاگویتان باشیم.
استاد گرامی ختم قرآنم را مطابق لیست تنزیلي و از روی اپلیکیشن تنزیل شما شروع کرده ام و برای خواندن و درکش بسیار شعف دارم. هرگز این فراخوانی الهی را توسط شما از یاد نخواهم برد.
این دوره را به اساتید مترجمی قرآن و همه عاشقان کلام خدا پیشنهاد می کنم. و برای شما استاد عزیز توفیق روزافزون در راه هدایت و روشنگری کلام وحی آرزومندم. و خواهان محشور شدن روح استاد گنجه ای عزیز با ارواح پاک ائمه اطهار (ع) می باشم.
نقاط قوت دوره :
۱- کتابتان بسیار رسا و دسترسی دهنده بود.
۲- اینکه نماینده تعیین نمودید و سوالات فرعی از ایشان پرسیده می شد.
۳- پاسخ تمرینها را کتبا از ما می خواستید.
۴-تمرینها را تصحیح و اشکالات را جزء جزء بررسی و توضیح می دادید.
۵- ویس های درس جدید سروقت و منظم با توضیحات عالی و کافی بود.
سركارخانم ابراهيمي معتمد

 ممنون از شما استاد ارجمند، تجربه مفیدی بود ،
توفیق حاصل شد برای تآمل در ایات و درک بهتر ان
سركارخانم خراساني

 سلام
این روش برام لذت بخش بود که در آیات ریز شدم .
استاد بزرگوار بابت وقتی که میگذارید مطالعه میکنید ممنونم و سخت محتاج راهنماییهای ارزشمندتون هستم.
سركارخانم عجمي

بسیار حس زیبایی داشتم که تقسیم بندی میکردم آیات را و بفهمم هر کدام در مورد چه مسائلی صحبت میکنه .
و ممنون از دوستانی که من را با کلاس شما آشنا کردند و سپاس بیکران از شما استاد گرامی که مارا با قران مانوس میکنید .
قران سراسر رازو رمزه و وقتی این رازها آشکار میشه، مطمئنا خوشحالی مضاعف برای بنده کمترین ایجاد میکنه .
سپاس ،سپاس ،سپاس به توان میلیارد
سركارخانم وطن‌پرست

 باسلام وتشکر از زحماتتان، واقعا حس زیبائی پیدا کردم چون تابه حال از این زاویه به قرآن نگاه نکرده بودم و با این روش بتدریج لایه های باطنی این کتاب الهی برایم روشن میشود و انشالله با مدد الهی و راهنمایی و تدریس شما استاد گرامی افقهای جدیدی برایم بازمیشود.
سركارخانم وحیدی

 با سلام و وقت بخیر به استاد بزرگوار و دوستان قرآنی
من از اینکه با این کلاس آشنا شدم بسیار خرسندم و یک برنامه ی متفاوتی را در این کلاس تجربه می کنیم . بنده خودم استفاده کردم و خدا رو شکر می کنم که همچین فرصتی به من داده شد که با نگاه دیگری به آیات توجه کنم مخصوصا در زمینه پاراگراف بندی برایم مفید بود.
انشاءالله مبلغ خوبی باشیم برای دیگر دوستان که از این کلاس استفاده کنند .
استاد بزرگوار خیلی عالی می فرمایند که تفسیر قرآن سخت نیست .

واقعا من چند وقتی است که به این نتیجه رسیدم که جز در موارد خاص که نیاز به مراجعه به کتب تفسیر هست، در بقیه موارد خداوند با ما انسانها خیلی راحت صحبت می کنه و براحتی می تونیم مخاطب قرار بگیریم و از کلام الهی بهره ببریم .گاهی بعضی مفسرین کلام قرآن را پیچیده اش می کنند و سخت جلوه می دهند و کلام الهی اون معنویت و تاثیر خود رو از دست می دهد . با سپاس فراوان از استاد گر امی التماس دعا
سركارخانم اصغري

 سلام استاد بزرگوار
حس خیلی خوبی دارم وقتی معنی قران رومیفهم
انشاءالله خداوند فهم ودرک قرآن را بهمون بده.ممنون از زحمات شما
سركارخانم خليلي

 با سلام خدمت استاد بزرگوار و دوستان عزیز قران دوست.
بنظر من این روش فاصله زیاد و حس ابهام و گنگی و بیگانگی با قران را از بین میبره و چون روش کار نوعی تفکیک مطالب را در بر دارد بهتر بخاطر ميماند. استاد محترم ممنون از الطافتان و حرکت جوهری ای که در ما ایجاد و مارا با کلام خداوند نزدیکتر می نمایید .
نقطه قوت و قابل توجه این روش از بین بردن فاصله ما و قران و جرات بخشیدن به خود در رابطه با درک معانی و کلام الهی است.

این دوره را به علاقمندان به تفسیر قران پیشنهاد میکنم .
سركارخانم محمدي راد

 سلام استاد بزرگوار
من قبلا کلاسهای ترجمه و تفسیر داشتم ولی این روش شما یک تجربه جدیده که برام خیلی جالبه تا حالا به این شکل آیات رو بررسی نکرده بودم انشالله خداوند توفیق فهم قرآن بهم بده
سركارخانم عباسي

ali Offline
#19 ارسال شده : 1401/10/11 08:08:36 ق.ظ
نقل قول
ali

دوره دوازدهم مجازي، تابستان 1401

 با عرض سلام خدمت استاد محترم جناب آقای فرهنگ
من از زحمات شما تشکر میکنم من به عنوان یک معلم به شما تبریک میگویم با اینکه رشته شما مهندسی بوده ولی یک معلم موفق هستید الحمدالله شما در ارائه مطالب موفق بودید. دلسوزانه و فعالانه با استفاده از تکنولوژی مطالب تدبر در قرآن را بما یاد دادید.
حضرت رسول (ص) فرمودند یک ساعت تفکر بالاتر از هفتاد سال عبادت بی تفکر است
.وقتی باتفکر به سخنان خالق و معبود خود نگاه کنیم اعتماد به نفس ما زیاد شده احساس رضایت در ما ایجاد میشود که داریم به پروردگارمان نزدیک میشویم که با تدبر در قرآن حاصل میشود ان شاء الله
امیدوارم که همواره قرآن پشتیبان شما در مراحل زندگی همراه با خانواده محترمتان باشد
سركار خانم سوسن حريرفروش

 سلام خدمت استاد گرامی و عرض تشکر و خدا قوت برای زحمات این دوره،
خدارو شاکرم که در جمع قرآن پژوهان هستم ،خیلی اضطراب دارم چون اولین بار هست که وارد مبحث تدبر شدم .
حقیقتا خوشحالم که خدا توفیق ورود به مفهوم کلام الله رو بهم داده .
آموزش درسها و یاد آوری نکته های و بیان کاملا شیوا، نقطه قوت دوره بود. بطور کلی درس خیلی پر جاذبه ای هست .
من الله التوفیق
سركار خانم تشكري

سلام استاد خدارو شاکرم توفیق شرکت در این دوره را نصیبم کرد. چنان وصف ناپذیر مجذوب و مشتاق تلاوت قرآن شدم گویی آیات الان نازل شدن و مخاطب اصلی آیات خودم هستم. شما به خوبی راه را نشانمون دادین طوری که ترسی از تدبر در سوره های دیگر را ندارم. هزاااااران بار شکر که باشما آشنا شدم. نگاهی نو و متفاوت و سرشار از شعف بخاطر بررسی سوره وکشف مقاصد سوره و حس انس بیشتر باکلام وحی در من ايجاد شد.
من قبلا دوره تدبر استاد ... را شركت كردم. مثل کلاس درس دانش آموزیست یعنی دقیقاً همان مطالب را بدون کم و کاست باید حفظ کنیم که این اصلأ با روحیات من سازگار نیست ولی روش شما مثل استاد و دانشجوست راه را نشان می دین و فرصت میدین دانشجو خودش به نتیجه برسه که همین امر باعث ذوق و شوق و عطش بیشتر میشه
نقاط قوت دوره :
۱, ارائه مطالب درسی بصورت جامع و مرحله به مرحله باپیش زمینه مطالعه مطالب کتاب
۲,نحوه برخوردتون با متدبرین که بی نهایت سپاسگزارم
و میدان دادن به آنها و فرصت تفکر دادن (برخلاف کلاسهای تدبری دیگر)
۳،باسعه ی صدر به سوالات پاسخ دادن در کلاسهای آنلاین
۴,نحوه مدیریت کلاسها بصورت استاد و دانشجویی و نه معلم و دانش‌آموزی
۵, استفاده از کلیپهای استادگنجه‌ای جهت سهولت در به ثمر رسیدن مسیر
۶,جمع تمام نکات گفته شده دریک کلام با توجه به الگوی جامع وکامل ارائه شده درروند دوره حس خوب تجربه ی تدبر در آیات فراتر از مباحث درس
کلاس را به هرکسی که طالب وتشنه آموزش تدبر اصولی است پیشنهاد می کنم.
با آرزوی توفیقات روزافزون برای شما-
سركار خانم اميني

 با سلام و تشکر از استاد گرامی
به نام آن که جان را فکرت آموخت💫چراغ دل به نور جان برافروخت💫
خدای را شاکرم از این که می توانم از این طریق به اهمیت تدّبر و تأمّل در آیات قرآن پی ببرم و دری جدید در فهم بیشتر آیات برایم گشوده شده و پاسخی برای سؤالاتم که چرا در سوره ها گاهی از موضوعی به موضوع دیگر می رود ... ، این که خداوند دراین آیات چه فرموده و از ما چه می خواهد، تا بیش تر از پیش عامل به قرآن باشیم.
خدا را شاکرم که با آموختن این روش ، می توانم بیشتر از پیش با کلام خداوند متعال آشنا شوم و جرعه‌ای از این دریای بیکران را بچشم .
نقاط قوت دوره: انسجام و نظم در ارائه مطالب درسی و انجام تمرین های عملی در دوره بسیار آموزنده بود.
به امید روزی که همه کسانی که عشق فهم بیشتر قرآن ، این معجزه الهی را دارند با این مبانی و روش مطالعه و فهم قرآن آشنا شوند.🙏🌹
رَبَّنا آتِنا مِن لَدُّنکَ رَحمَةً و هَیِّئ لَنا مِن اَمرنا رَشَداً
صمیمانه از زحمات شما سپاسگزارم ، انشاالله همیشه در پناه خدا پیروز و پایدار باشید.
سركار خانم مهريزي

 سلام و عرض ادب خدمت استاد گرانقدر و دلسوز
استاد خدا خیرتون بده که به من امید دادین خیلی نا امید شده بودم ولی الآن که نزدیک ۶۰ سالمه قرآن را مثل الان نفهمیده بودم خدا عمر طولانی و با عزت بهتون بده تا مردمان بیشتری از علم شما بهرمند بشوند إن شاء الله
سركار خانم قنبری

 🌱 با سلام و ادب واحترام 🌱
ضمن تقدیر وتشکر از زحمات استاد گرانقدر، صبور و باصلابت،
جناب آقای فرهنگ، در رابطه با این دوره ی تدبر، معروض میدارم که نگاهی نو به قرآن، در من ایجاد شد.
گر چه با فراگیری هر مرحله ازآموزش قرآن،مسئولیت فرد، افزایش مییابد،ولی این مسئولیت خوشایند است. به نظم موجود در قرآن ،انسجام آیات سوره و مرتبط بودن آیات سوره با درس سوره، پی بردم ومفاهیم و معارف قرآن را بهتر درک می نمایم.
امید است که ان شاءالله توفیق یابم که از عاملین به قرآن باشم.
اینها چیزی جز حاصل زحمات استاد دلسوز ،فرزانه و مدبر،نمی باشد. بدین وسیله،خاضعانه و صمیمانه از زحمات ایشان تقدیر و تشکر می نمایم.
ان شاءالله که سلامت ودر پناه قرآن باشین
سرکار خانم عرفاني

 با عرض سلام و احترام خدمت شما استاد ارجمند و تشکر از زحماتتون
براتون آرزوی سلامتی و طول عمر با برکت دارم کنار خانواده محترم
دوره خوبی بود
سركار خانم كمالي نژاد

 جالب و نگاهی نو به سوره ها و احساس بصیرتی تازه
سرکار خانم بهاري

 سلام و عرض ادب خدمت استاد و دوستان قرآنی از زحمات شما متشکرم
به نظر حقیر دوره برای آشنایی با تدبر تقریبا خوب بود و ترس از اینکه تفسیر به رای نباشه را تا حدودی حل کرد که جرات کنیم تدبر کنیم
ولی لازمه اش اینه که ادامه دار باشه و مباحثه بشه و از تدبر سطحی به بطن آیات تفکر بشه و ما بفهمیم پیام انفسی آیات برای ماچیست و کاربردش در زندگی روزمره ما چگونه است و آیات در اعمال و کردار رفتار و گفتار روز مره ما تاثیر گذار باشه وانگیزه ای باشه که از دانایی به دارایی برسیم انشالله پیشنهادم اینه که همین گروه را ادامه بدیم با دید عمیقتر.
من الله التوفیق
سركار خانم محمدي

 با اینکه دوره مترجمی زبان قرآن رفتم و خیلی احساس خوشایندی داشتم ولی انقدر دقیق به آیات نگاه نکرده بودم و جزئیات رو بررسی نکرده بودم و دوباره برام معانی تداعی شد همراه با وسعت دید
تدبر خیلی عالی بود حظ بردم
سرکار خانم حسن پور

 با عرض سلام نگاهی بدیع و وسیع نسبت به آیات قران حاصل شده است
سرکار خانم ناديا حرير فروش

 باسمه تعالی
سلام علیکم
ممنون از پروردگار متعال بخاطر بودن در این جمع قرآنی پویا،
و الحمدلله رب العالمین
و سپاس فراوان از استاد گرامی
و دوستان قرآنی عزیییزم
استاد محترم ،اولین باره که خودم یک سوره رو فراز بندی کردم
خیلی جالب بود، مطمئنم هربار جلوه ی جدیدی از ظرایف این کتاب و معجزه بودن آن، قلبم را به طپش، و هیجان خواهد آورد
احساس خوب و جدیدی دارم ،نگاهی نو و جذاب و پر سوال

و نحن نقول الحمدلله رب العالمین 🙏
سرکار خانم ذبيحي فر

 ذوقی که از تدبر برام ایجاد شده، واقعا لذت بخشه
من هر وقت به سوره غاشیه می‌رسیدم ارتباط آیات برام مبهم بود
الان خیلی لذت بردم که متوجه این ارتباط شدم
واقعا همین تفکر اندک در این چند آیه، دروازه پرسشهای زیادی را به رویم گشود. چه احساس خوبی است وقتی در کلامی می‌اندیشم که برای هدایت من نازل شده.از شما سپاسگزارم که دستمگیرمان هستید.
با قرآن محشور شوید.
سرکار خانم ناجی

 سلام
بنده احساس غير قابل وصفى دارم🌷🥰🥰🌷
يك درى به رويم باز شده كه با ورود به آن افق بسيار باشكوهى ديده ميشود كه بسيار زيبا و واقعى هست
البته نيك ميدانم كه ماندن در اين عرصه زيبا تلاش بسيار ميخواهد

كاش زودتر وارد ميشدم🙏😔🙏
البته احساس ميكنم دارم به شكل تكاملى و تدريجى به سوى حقيقت هدايت ميشوم
كه اين اصلى ترين مقصد و هدفم در اين دنيا هست
خوشحالم كه با فهميدن حقيقت از شر جهل و خرافات نجات پيدا ميكنم
هر حرفى را قبول و هر عملى را تقليد نميكنم
و……………
🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
با اللهُ يا فتاحُ يا رزاق
اُفوضُ امرى الى الله♥️♥️
جناب اقاي احمدي خواه
admin
#20 ارسال شده : 1402/04/03 04:38:11 ب.ظ
Guest

رتبه: Guest

گروه ها: Guests

17 تشکر دریافتی در 16 ارسال

دوره پانزدهم، زمستان 1401

 استاد گرامی ممنونم از زحمات شما
منم مثل دیگر دوستان از این دوره استفاده بردم و بعد از دوره، الان که قرآن تلاوت میکنم بیشتر توجه به فرازها و معنا میکنم ولی احساس می کنم هنوز خیلی باید کار کنم
سركارخانم شوشتري

 استاد همیشه سعی میکردم با قرآن مانوس باشم و در حد توان آن را با ترتیل مناسب و معنا میخواندم ولی تا الان با نگاه محتوا محور تلاوت نکرده بودم . بسیار لذت بخش بود
از شما ممنون و سپاسگزارم
سركار خانم فرخي

 سلام استاد
واقعا عالی بود و حس شیرین و خوبی داشتم...
من‌ تو زمینه ترجمه قرآن کار کرده بودم ولی از این دید خیلی برام جالب بود و الان علاقه دارم که روی سوره های بیشتری تمرین و کار کنم...

سركار خانم ابراهيمي معتمد

 سلام دست شمادرد نکنه
باتوجه به تدبر در آیات به فهم آیات و ارتباط میان انها پی بردم
سركار خانم حاج اسماعيلي

 ممنون از زحمات شما
خیلی حس خوبی داشتم از اینکه بیشتر با قرآن مانوس میشم
سركار خانم عسگري

 سلام ودرود به انهاییکه بادست و قلم براي توصیف و تفسیر کلام خدا تلاش میکنند. طور دیگر به قران نگاه میکنم. و در مقایسه با قبل واقعا تغیير در اثر آموزشها را حس میکنم.این دوره رابه تمامی مدرسین قران مخصوصا مدارس با شروع سوره های کوچک وروش نوین برای مدرسین در مساجد توصيه ميكنم الان تعداد انگشت شماری این کانالها رو می شناسند . از شما بسیار سپاسگزارم.
واقعا خوشحالم.

سركار خانم طياري

 من هم حس خوبی داشتم ،ممنون،
سركار خانم بغدادي

 ممنون ازلطف شما
با اين دوره، هروقت سوره ای می خونم تو عمق آیات میرم انگار ایه همین زمان اتفاق افتاده. استادگرامی برای همه مطالبی که ازشما آموختم بسیارسپاسگزارم ان شاالله خیردنیا وآخرت برای شما
سركار خانم پور اسماعيل

ali Offline
#21 ارسال شده : 1402/04/11 09:27:11 ق.ظ
نقل قول
ali

در هر يك از دوره هاي روش ساده فهم قران

تعدادي از دانش اموختگان دوره هاي مترجمي زبان قران هم حضور داشتند

كه بحمدالله از اين دوره هم بسيار راضي بوده و انرا مكمل دوره مترجمي دانستند

بخشي از اظهار نظر اين عزيزان در فايل زير ارسال ميشود

فایلهای الصاق شده :
farhang Offline
#22 ارسال شده : 1402/10/07 10:37:52 ق.ظ
نقل قول
سید کاظم فرهنگ

Iran (Islamic Republic Of)

47 تشکر دریافتی در 28 ارسال

بخشی از نظرات قرآن آموزان دوره‌هاي روش مطالعه و فهم بهتر قرآن
دوره شانزدهم، تابستان 1402

 واقعا یک دوره آموزشی مفید بود. فعلا تا همین اندازه که راه افتادیم خیلی احساس مسرتبخشی دارد .فهمیدم که با یک دوره کوتاه مدت میتوان باروش های ساده وارد تدبر و تفکر شد، انچه برایم جالب و جدید بود اینکه با روش جدید اشنا شدم در مسایل تدبر ازجمله : فراز بندی آیات یا پاراگراف آن، عصاره آیات و درس سوره یا هدف آیات.
۔ توصیه: همه افراد میتوانند در یان دوره اشتراک کنند ولی هرکدام نظر به سطح و بینش مطالعه قبلیشان میتوانند زودتر دوره را درک کنند
از استاد محترم اظهار سپاسگزاری نموده و نیز از ایزدمنان موفقیت های روز افزون برای شان خواهانیم.
سرکار خانم مصباح خيل

 با سلام من هم می خواهم مکنونات قلبی خود را نسبت به این کلاس ابراز کنم و از تحول درونی خود بگویم ای کاش و ای کاش جوانتر بودم و به این نگرش دست می یافتم و با کتاب آسمانی قرآن کریم پیش تر ها آشتی می کردم و آن ترس و وحشت نفهمیدن و ندانستن از وجودم رخت بر می بست .
با این که مقر هستم که باز و باز نمی دانم.
خداوند را این گونه دریافتم که « ما به او محتاج بودیم او به ما مشتاق بود.»
گویی آرامشی را که گم کرده بودم، یافتم و اگر عمری باقی باشد می خواهم بقیه ی عمرم را با قرآن سپری کنم تا به جایی برسم که نه ترس از هولناکی قیامت داشته باشم و نه طمعی به بهشت .

از شما استاد محترم جناب آقای فرهنگ که بسیار زیبا و مستدل و عالی مطالب قرآنی را بیان فرمودید و مسبب این تحول درونی در بنده و امثال بنده شده‌اند نهایت قدر دانی را دارم. درود خدا بر شما که با این روش ساده به کلام خدا با اعماق جانم عشق می ورزم در حالی که در گذشته فقط به کتاب آسمانی احترام می گذاشتم
 ان شاء الله در این مسیر موفق به نوشتن تفسیری از شخص خودتان باشید مفید و مختصر که ما هم بتوانیم بهره ببریم و یک عمر دعا گوی شما باشیم
برای همگان و علی الخصوص جنابعالی تمنای توفیق الهی دارم و توکل بر خدا
سرکارخانم محمدی راد

 سلام استاد با توجه به منطقی که در این روش یافتم تقریبا سوره را حفظ کردم. امیدوارم که بتوانم بقیه سوره ها را با همین روش حفظ کنم
نقاط قوت دوره ، وجود کتاب و محتوای برنامه تدبر و نمونه ها بود
این دوره را به همه کسانی که طالب فهم قرآن باشند پیشنهاد میدهم
جناب اقای ناصر ساعتچی

 با سلام و احترام و سپاس از زحمات شما بزرگوار حتماً و به یقین حس همه ما خوبه.که لذت انس با قرآن و کلام خدا و اهل بیت علیهم السلام ودر نتیجه تقرب و تقوای حاصل از این انس .پاداش این انس است. البته برای هرکسی با توجه به هدفش اندازه لذت.و دوامش متفاوت خواهد بود . امیدوارم به فضل الهی.برای جمع ما تمام وکمال حاصل بشه انشاءالله
سرکار خانم داستانی

 با عرض سلام و خداقوت
یه حس جدید و غریب رو تجربه کردم. نمیتونم توضیحش بدم.
سرکار خانم مقیم
 سلام استاد، حس من نسبت به سوره تکویر ترس بسیار شدید نسبت به برپایی قیامت است حس می کنم داریم به آن روز نزدیک می‌شویم.
خانم فرهنگ

 من ترجمه قرآن رو زیاد میخونم ولی هیچوقت از این زاویه نگاه نکرده بودم که لازمه فراز بندی کنم . هرقدم جلو تر رفتن تو این مسیر قطعا خوشحال کننده ست و دوست دارم جلوتر برم
جناب اقای عین افشار

سلام استاد
صبحتون بخیر
الهی همیشه سلامت باشید و عاقبت بخیر شوید
من از درس و کلاس شما خیلی چیزا یاد گرفتم و همیشه دعاگویتان خواهم بود و واقعا این درس را دوست دارم ولی نمی دونم چرا توفیق پیدا نمی کنم دوره را به اتمام برسونم
در پناه خدا پیروز و موفق باشید...

سركار خانم ابراهيمي معتمد

ویرایش بوسیله کاربر 1402/10/09 08:31:08 ق.ظ  | دلیل ویرایش: edit

سیدکاظم فرهنگ
ali Offline
#23 ارسال شده : 1402/10/12 09:11:27 ق.ظ
نقل قول
ali

💐 اظهار رضايت و لذت از فراگيري #روش_ساده‌فهم_قران توسط 140 نفر از قران آموزان

🔺🔺اگر شما هم هميشه وقت خواندن قرآن، آرزو داشتين كه آيات را بفهميد
اما فرصت يا حوصله شركت در كلاسهاي حضوري تدبر يا دوره هاي طولاني تفسير ترتيبي يا شركت در جلسات مختلف قرآني را نداشتين،
و يا اگر مسلط نبودن به زبان عربي يا روخواني قرآن، مانع شما بوده
يا فكر مي كرديد كه تحصيلات حوزوي براي اين كار نياز است،
👇👇👇👇👇👇👇

♦ از موانع ذهني بالا فرار كنيد و فرصت #زمستان امسال را براي تجربه #لذتي معنوي فهم آيات و سوره‌ها مغتنم بدانيد
و در طي 8 هفته #روش‌ساده‌فهم‌قرآن را بطور #مجازی همراه با تمرين عملي فرابگيريد.

👈 جهت اطلاعات بیشتر و ثبت نام،به لينكهای زير مراجعه نماييد

https://b2n.ir/a02388

@tadabbor_quranpuyan

✅ در تلگرام و ایتا👆
پاسخ سریع نمایش بخش پاسخ سریع
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest (2)
عنوان جدید ارسال پاسخ
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن می باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن می باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن می باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن می باشید.

قدرت گرفته از YAF 1.9.6.1 | YAF © 2003-2024, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 1.565 ثانیه ایجاد شد.