logo
پر بازدید ترین عناوین تالار از ابتدا: مطالب زیبا با آیات (تعداد مشاهده:170781)    ایه 59 سوره احزاب(حجاب):زنان مسلمان،جلباب(روپوش) رابه بدن خود نزدیک کنند تا مورد اذیت قرار نگیرند (تعداد مشاهده:133484)    آیا زنان کفار که به اسارت مسلمانان در می آیند بر مسلمانان حلال میشوند و زناشویی با آنها اشکال ندارد (تعداد مشاهده:123436)    اوقات نماز های یومیه در قران (تعداد مشاهده:89885)      پر بازدید ترین عناوین سه ماه گذشته: آيا توصيفاتي كه در آيات مختلف قران براي نعمات بهشت شده است، تمثيل است يا وافعي؟    مشخصات حكومت صالح و ناصالح در قران : حكومت فرعوني چه ويژگيهايي دارد؟    عذاب و مغفرت خدا مشمول قانون عام است و منحصر به گروه خاصي نيست.    ایا دعا به هم زدن نظام موجود هستی است؟       آخرین رویداد تالار: قران پویان 14 ساله شد : خلاصه اماری 13 سال فعالیت تالار گفتگوهای قران پویان      

توجه

Icon
Error

سلام Offline
#1 ارسال شده : 1391/05/23 09:57:56 ب.ظ
سلام

رتبه: Member

گروه ها: member

1 تشکر دریافتی در 1 ارسال
دیروز آیه 56 سوره احزاب را تلاوت کردیم که می فرماید:

«اِنَّ اللهَ وَ ملائکَتَهُ یُصَلُّونَ على النّبىَّ یا ایّها الّذین آمنُواصَلُّوا عَلَیْهِ وَ سَلَّمُوا تسلیماً»

خدا و فرشتگان بر پیامبر درودمى‏فرستند؛ اى کسانى که ایمان آورده‏اید، بر او درود وصلواتفرستید و سلام گویید و کاملاًتسلیم (فرمان او) باشید.

خداوند در این آیه تأكید می‌كند كه ابتدا من و ملائكه بر پیامبر(صلی الله علیه وآله) صلوات می‌فرستیم و

به پیروی از ما شما انسان‌ها بر ایشان و آلش سلام و درود بفرستید.

خواستم به بهانه تلاوت این آیه، انس والفت خود را با این ذکر نورانی واکسیر اعظم بیشتر بنماییم باشد که از برکات بی شمار آن بهره مند شویم

عبادتی که انجام آن بسیار راحت،بدون زحمت وتقریبا در همه جا ممکن بوده و بهره های فراوان مادی و معنوی برای خود ما به همراه دارد

و به آسانی می توانیم با این ذکر میزان خود را سنگین نماییم و حوائج خود را برطرف نماییم.

بركات و ثواب صلوات

در باب ثواب صلوات، روایات فراوانی است كه تأكید می‌كند كه صلوات ده هزار بار حسنه دارد، رحمت و بركت و لطف و كرامت خدا را به همراه دارد،

معادل با پاداش و ثواب تسبیح و تكبیر خداست، ارتقای درجه به همراه دارد، معادل سبحان ‌الله و الحمد‌الله و لا اله الّا ‌الله و الله اكبر است.

صلوات بركات فراوانی را برای شخص به دنبال دارد. بركات صلوات را می‌توان به بركت‌های دنیوی و اخروی تقسیم كرد.

در دنیا صلوات باعث برآورده شدن حاجت، ازدیاد مال،‌ رفع فقر، بخشش گناهان، ادای قرض، خوشبو شدن، درمان فراموشی، رفع نفاق،

نجات از سختی، تندرستی، خواب مقصود دیدن و درك امام قائم(علیه السلام) می‌باشد

برای اثبات برخی از موارد ذكر شده، به كلام ائمّه(علیهم السلام) استناد می‌كنیم.

حضرت رسول اكرم(صلی الله علیه وآله) می‌فرمایند: «صلوات فرستادن، فقر را برطرف می‌كند.»

از دیگر بركات حائز اهمّیت صلوات، از بین رفتن گناهان است؛

چنان‌كه امام رضا(علیه السلام) به نقل از رسول خدا(صلی الله علیه وآله) می‌فرمایند: «الصّلاه علی و علی اهل بیتی تذهب بالنّفاق؛

صلوات و درود بر من و خاندان من نفاق را از بین می‌برد.»

و امّا بركات اخروی صلوات را می‌توان به پنج مرحله تقسیم كرد: 1. عالم برزخ، 2. قیامت، 3. پل صراط، 4. جهنّم، 5. بهشت.

البته آثار و برکات این ذکر آنقدر فراوان است که کتابهایی را فقط به این موضوع اختصاص داده اند ان شاء الله همین مطلب مختصر تلنگری باشد

که با این عبادت ساده ولی عظیم مانوس شویم و از کوچکترین فرصتی برای آمرزش گناهان خود استفاده نماییمبه برکت صلوات بر محمد و آل محمد.

طعم شیرین صلوات

يك روز كه پيغمبر در گرمي تابستان / همراه علي مي رفت در سايه نخلستان
دیدند که زنبوری از لانه¬ی خود زد پر / آهسته فرود آمد بر دامن پیغمبر
بوسید عبایش را دور حرمش پر زد / بر خاک کف پایش صد بوسه دیگر زد
پیغمبراز او پرسید آهسته بگو جانم / طعم عسلت از چیست هر چند که می دانم
زنبور جوابش داد تا نام تو را گویم / گل می کند از نامت صد غنچه به کندویم
تا نام تو را هر شب چون گل به بغل دارم / هر صبح که برخیزم در سینه عسل دارم
از قند و شکر بهتر بهتر ز نبات است این / طعم عسل از من نیست طعم صلوات است این

کلمات کلیدی:صلوات،آل محمد،سلام،نبی

ویرایش بوسیله کاربر 1393/05/02 06:10:28 ب.ظ  | دلیل ویرایش: مشخص نشده است

ali Offline
#2 ارسال شده : 1398/03/27 08:28:42 ق.ظ
ali

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Moderator, Administrators, member

تشکرها: 4 بار
29 تشکر دریافتی در 29 ارسال

جهت مشاهده تفاسير و نظرات مختلف در آيه فوق و منظور از جملات صلوا عليه و سلموا تسليما

به لينك زير مراجعه نماييد

صلوات بر پيامبر و لعن دشمنان
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

قدرت گرفته از YAF 1.9.6.1 | YAF © 2003-2024, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0.088 ثانیه ایجاد شد.